Mindig nagyra becsültem a szüleimet. Ők azok az emberek, akik tényleg minden egyes nap keményen dolgoznak azért, hogy mindenünk meglegyen, ami a normális élethez elengedhetetlen. Persze nem járunk minden évben nyaralni, és nem a legújabb kollekció szerint öltözünk, de egy normális értékrenddel rendelkező embert neveltek belőlem, aki megbecsül mindent, amit az élettől kap, valamint tudja, hogy mindenért keményen meg kell dolgozni, mert semmi sem hullik az ölünkbe.
Éppen ezért ezt a történetet én mélységesen átérzem, hiszen édesapám fiatal kora óta kőműves, anyukám pedig szintén nem riad vissza a kétkezi -sokszor kemény fizikai- munkától.
Íme a sztori:
“Egy fiatalember jelentkezett állásra egy nyomtatással foglalkozó nagy cégnél. Már túl volt az első meghallgatáson, és most az igazgatóval kellett találkoznia.
Az igazgató átnézte a róla szóló jegyzetet, amely kiváló volt. Majd megkérdezte:
– Volt-e ösztöndíjad az iskolához?
– Nem – válaszolt a fiú.
– Édesapád fizette az iskolád?
– Igen – válaszolta.
– Mit dolgozik édesapád?
– Édesapám kovács.
Az igazgató megkérte, hogy mutassa meg a kezeit. A fiatalember megmutatta a kezeit amelyek hibátlanok és finomak voltak.
– Segítettél valamikor szüleidnek a munkájukban?
– Sohasem, mert a szüleim mindig azt akarták, hogy tanuljak és többet olvassak. Sőt még a munkájukat is jobban el tudták végezni mint én.
Az igazgató így szólt:
– Van egy kérésem. Ma, ha majd hazaértél, mosd meg édesapád kezeit, és holnap gyere vissza hozzám.
A fiatalember úgy érezte, hogy minden bizonnyal övé lesz az állás. Amikor hazaért megkérte édesapját, hogy engedje meg, hogy megmossa kezeit. Az apa furcsán érezte magát. Boldog volt, de nagyon zavart is ahogy megmutatta kezeit fiának. A gyermek aprólékosan megmosta kezeit. Most először figyelt fel apja kezeinek nagyon ráncos voltára és sok sebhelyére. Némely sérülése annyira érzékeny volt, hogy a bőr összerándult, mikor hozzáért.
Most értette meg mit jelentett a munka ezeknek a kezeknek, hogy fizethessék iskoláját. A kéz sérülései volt az ára tanulmányainak és jövőjének.
Miután megmosta apja kezeit, a fiatalember egy darabig szótlanul állt, majd elkezdett rendet rakni a műhelyben és kitakarítani azt. Ezen az éjszakán sokáig beszélgettek egymással.
Másnap visszament az igazgatóhoz, aki felfigyelt a könnycseppre a szemében, amikor megkérdezte tőle:
– Mit csináltál és tanultál meg tegnap este?
– Megmostam apám kezeit, és miután végeztem vele kitakarítottam a műhelyt. Most már tudom mit jelent értékelni szüleimet, és hogy nélkülük nem lennék az, aki ma vagyok. Miközben segítettem édesapámnak rájöttem, hogy csak önmagunkra hagyatkozva mennyire nehéz bármit is tenni. Felismertem, hogy milyen sokat jelent a család, és hogy mennyire fontos egymás segítése.
– Pontosan erre van szükség a munkásaim között is – mondta az igazgató. – Olyan valakit akartam alkalmazni, aki fontosnak tartja egymás segítését, aki elismeri a másik kemény munkáját, és akinek nem a pénz jelenti az egyedüli életcélt. “
Én is erre tanítom a testvéreimet. Becsüljenek meg mindent, amit a szüleinktől kapnak. Az okostelefontól az utolsó tányér ételig. Vannak ismerőseim, akik szülei a belüket is kihajtják, hogy a csemetéknek mindenük meglegyen, azok pedig szarba sem veszik őket, már bocsánat… Ki van nyalva fényesre az alfelük, mégsem adnak semmit vissza a szüleiknek. Számomra ez felháborító! Ezért is tartom fontosnak ezt a néhány sort. Hátha felnyitja a szemüket, hogy mindenért meg kell dolgozni, mert manapság az őszinte szereteten kívül már semmi sincs ingyen.
Köszönöm, hogy elolvastad. Ha tetszett, oszd meg a barátaiddal is! Ha szeretnél még olvasgatni, akkor szemezgess a bejegyzés alatti cikkajánlóból, vagy csatlakozz a Facebook oldalamhoz!
Visszavárlak! ♥
Katerina.*
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: